Методична рада нотаріату
Актуальна інформація
Монiторинг законодавства
Судова практика
Методичнi рекомендацii
Бібліографія з окремих видів нотаріальних дій
Склад методичноi ради

Головна   /  Монiторинг законодавства  

Лист Держкомпідприємництва від 08.04.2010р. щодо оформлення реєстраційних карток

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 08.04.2010 р. N 4378

На звернення щодо оформлення реєстраційних карток, що подаються державному реєстратору для проведення певних реєстраційних дій, повідомляємо нижченаведене.

Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств" внесено зміни до статті 8 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (далі - Закон про реєстрацію), згідно з якими частина друга статті 8 Закону про реєстрацію доповнюється абзацом другим такого змісту:

"Підпис особи, уповноваженої діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), на реєстраційній картці та заяві про втрату (заміну) документів має бути засвідчений відповідною посадовою особою та скріплений печаткою цієї юридичної особи або нотаріально засвідчений".

Отже, вимоги до оформлення документів, зокрема реєстраційної картки та заяви про втрату (заміну) документів, які подаються державному реєстратору для проведення певних реєстраційних дій, доповнено нормою, яка передбачає скріплення печаткою юридичної особи підпису посадової особи - заявника (печатка проставляється на останній сторінці реєстраційної картки, що подається заявником) та встановлює порядок оформлення реєстраційної картки, що подаються державному реєстратору для проведення будь-яких реєстраційних дій, у разі втрати печатки юридичної особи, а саме у цьому випадку підпис посадової особи - заявника має бути посвідчений нотаріально.

Згідно зі статтею 92 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ) юридична особа набуває цивільних прав та обов'язків і здійснює їх через свої органи, які діють відповідно до установчих документів та закону.

Відповідно до частини п'ятої статті 65 Господарського кодексу України керівник підприємства без доручення діє від імені підприємства.

Разом з тим статтею 237 ЦКУ встановлено поняття та підстави представництва, згідно з якими представництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов'язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє.

Згідно з частиною першою статті 238 ЦКУ представник може бути уповноважений на вчинення лише тих правочинів, право на вчинення яких має особа, яку він представляє.

Враховуючи зазначене вище, Держкомпідприємництва притримується точки зору, що у разі подання реєстраційної картки керівником юридичної особи підпис керівника на реєстраційній картці скріплюється печаткою цієї юридичної особи (у разі втрати печатки - засвідчується нотаріально), а у разі подання реєстраційної картки особою, уповноваженою керівником, підпис цієї особи засвідчується керівником. Підпис керівника при цьому скріплюється печаткою (у разі втрати печатки - засвідчується нотаріально).

 

Заступник Голови 

С. Свищева 
Повний список >>
  © 2008 Методична рада нотаріату